Dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami

Dostępność architektoniczna

Muzeum Solca im. Księcia Przemysła w Solcu Kujawskim,

ul. Toruńska 8, 86-050 Solec Kujawski

Budynek Villa Anna

Do budynku prowadzą cztery wejścia. Główne od strony ul. Toruńskiej oraz trzy techniczno-gospodarcze od strony podwórza, niedostępne dla osób niebędących pracownikami muzeum. Do wejścia głównego do Muzeum prowadzą schody. Przed jednym z wejść techniczno-gospodarczych znajduje się obniżenie o jeden stopień. Po wejściu do budynku od strony wejścia głównego znajdują się schody. W budynku nie ma windy. W budynku nie ma toalety dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Przed budynkiem nie ma wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Przy wejściu do budynku jest zamieszczone odpowiednie oznaczenie.

W Muzeum Solca można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM). Usługa jest dostępna w godzinach pracy Muzeum i powinna być zgłoszona minimum 3 dni przed wizytą w placówce. Usługa jest bezpłatna dla osób głuchych.


Dostępność informacyjno – komunikacyjna

  1. W celu ułatwienia załatwiania spraw w Muzeum Solca im. Księcia Przemysła w Solcu Kujawskim osobom mającym trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, realizując jednocześnie ustawę z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243) tut. Muzeum informuje, iż istnieje możliwość załatwiania spraw z pomocą tłumacza PJM, SJM, SKOGN.

Aby skorzystać z pomocy tłumacza PJM, SJM, SKOGN i umówić wizytę należy:

  1. Zgłosić zamiar skorzystania z usług tłumacza języka migowego na co najmniej 3 dni robocze przed terminem planowanej wizyty w Muzeum, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

  2. Wskazać metodę komunikowania się, przedmiot sprawy, proponowany termin skorzystania ze świadczenia.

  3. Wypełnić Wzór formularza

W tym celu Wnioskodawca (dot. obsługi osób uprawionych, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (tekst jedn. Dz. U. z 2017 r. poz. 1824) składa wniosek o udostępnienie usługi do Muzeum Solca im. Księcia Przemysła z zamiarem skorzystania z bezpłatnej pomocy tłumacza PJM, SJM, SKOGN w kontaktach z Urzędem Miejskim wg załączonego wzoru – WNIOSEK: DOC, PDF. Wniosek zamieszczony jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Muzeum Solca im. Księcia Przemysła.

Po otrzymaniu zgłoszenia Muzeum zapewni pomoc tłumacza języka migowego w terminie planowanym przez osobę uprawnioną. W przypadku braku możliwości realizacji świadczenia w tym dniu, przekazana zostanie zwrotna informacja o innym możliwym terminie realizacji świadczenia lub wskazanie na inną formę jego realizacji.

Zgłoszenia dokonuje się poprzez przesłanie formularza:

  1. pocztą elektroniczną na adres: muzeum(at)soleckujawski.pl ( (at) = @)

  2. listownie na adres: Muzeum Solca im. Księcia Przemysła w Solcu Kujawskim, ul. Toruńska 8, 86 – 050 Solec Kujawski;

  3. telefonicznie pod nr tel. 52 387 31 20

II. Zapewniamy również komunikację z Muzeum na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami. Pracownik schodzi do klienta ze szczególnymi potrzebami po zawiadomieniu przez osobę wnioskującą lub bezpośrednio przez pracownika Muzeum.


STATUS POD WZGLĘDEM ZGODNOŚCI Z USTAWĄ

Strona internetowa Biuletynu Informacji Publicznej Publicznej Muzeum Solca im. Księcia Przemysła w Solcu Kujawskim https://muzeum-solec.rbip.mojregion.info/ jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Dla strony przeprowadzono samoocenę dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz skorzystano z listy kontrolnej udostępnionej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Badanie dokonane przy pomocy narzędzia Firefox Accessibility Extension (FAE), narzędzia do oceny strony: European Internet Inclusion Initiative, (http://checkers.eiii.eu/) oraz ręcznej weryfikacji audytora z którego wynika, że:

Strona Biuletynu Informacji Publicznej Muzeum Solca im. Księcia Przemysła w Solcu Kujawskim spełnia wymagania dostępności cyfrowej w 96,78 %

  • Brak informacji o języku, formacie i rozmiarze plików do pobrania. Nie stanowi jednak bariery w dostępności treści.

  • Strona po powiększeniu do 200% wymaga użycia poziomego suwaka, do przejrzenia jej zawartości. Nie stanowi jednak bariery w dostępności treści.

  • Nie wszystkie grafiki w serwisie mają przypisany poprawnie sformułowany atrybut alt. Może to powodować utrudnienie w zrozumieniu kontekstu danych w komórkach. Nie powoduje to jednak braku w dostępności tych danych.

  • Nie jest zachowana jest spójność tekstowych opisów alternatywnych, etykiet i „title” w powtarzających się elementach. Brak zastosowania tych znaczników w opisach alternatywnych. Brak alternatywnego tekstu może stanowić problem dla osób korzystających czytników ekranu. Stanowi to barierę Stanowi to barierę dostępności cyfrowej.

  • Nie wszystkie grafiki w serwisie mają przypisany poprawnie sformułowany atrybut alt. Może to powodować utrudnienie w zrozumieniu kontekstu danych w komórkach. Nie powoduje to jednak braku w dostępności tych danych.

  • Brak w formularzu kontaktowym funkcji autouzupełniania, może stanowić problem dla osób korzystających z autouzupełniania tekstu w formularzach.

  • Dostęp do treści (zawartości) strony pomniejszonej do wysokości 256 px nie jest możliwy bez potrzeby przesuwania w pionie.

  • Na stronie występują błędy walidacji kodu strony, jednak nie mają one znaczącego wpływu na brak dostępności danych na stronie.

Wyeliminowanie powyższych wad w dostępności nastąpi do 1 listopada 2021 roku.

DATA SPORZĄDZENIA DEKLARACJI I METODA OCENY DOSTĘPNOŚCI CYFROWEJ

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-22. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

SKRÓTY KLAWIATUROWE

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Załączniki

Informacje

Rejestr zmian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>